Příruční slovník české literatury : od počátků do současnosti. Významní autoři a jejich tvorba, díla neznámých tvůrců staré literatury, nejčastější literární termíny, hlavní literární skupiny a směry, historická období /

Slovníková příručka rozšířená /oproti 1. vyd./ o hesla některých osobností, které vstoupily do české literatury po roce 1945; s autorovou Předmluvou k prvému vydání (s. 5-7) a Předmluvou k druhému vydání (s. 7-9).

Saved in:
Bibliographic Details
Statement of Responsibility:Otakar Chaloupka
Main Author: Chaloupka, Otakar, 1935-2013 (Author)
Format: Book
Language:Czech
Published: Brno : Centa, 2005
Edition:2. rozšířené vyd., 1. vyd. v nakladatelství Centa
Form/Genre: slovníky
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Citation: CHALOUPKA, Otakar: Příruční slovník české literatury : od počátků do současnosti. Významní autoři a jejich tvorba, díla neznámých tvůrců staré literatury, nejčastější literární termíny, hlavní literární skupiny a směry, historická období. Brno : Centa, 2005.
Description
Summary:Slovníková příručka rozšířená /oproti 1. vyd./ o hesla některých osobností, které vstoupily do české literatury po roce 1945; s autorovou Předmluvou k prvému vydání (s. 5-7) a Předmluvou k druhému vydání (s. 7-9).
MDT:061.7
82.0
885.0
(031)
Item Description:První vydání Příručního slovníku české literatury z r. 2001 [Praha, Adonai, 599 s.] bylo oceněho Zlatou stuhou české sekce International Board on Books for Young People (Mezinárodního sdružení pro dětskou knihu).
Physical Description:1116 s.