O české literatuře dneška /

Soubor statí o české literatuře posledního desetiletí, s úvodem Čtenáři na vysvětlenou (s. 7-8) a s oddíly Literatura a doba (s. 9-66): Znát svou dobu, Socialismus spadá vjedno s humanismem, Tradice a současnost české socialistické literatury, Diskutujeme o literární kritice. - O próze (s. 67-159):...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Statement of Responsibility:Hana Hrzalová ; jmenný rejstřík sestavila Eva Šimůnková.
Main Author: Hrzalová, Hana, 1929-2019 (Author)
Other Authors: Šimůnková, Eva, 1936- (Compiler)
Format: Book
Language:Czech
Published: Praha : Čs. spisovatel, 1987.
Series:Kritické rozhledy. Velká řada ; sv. 52
Form/Genre: eseje, studie
Referred work: Pluhař, Zdeněk. V šest večer v Astorii. -- [román]
Páral, Vladimír. Radost až do rána. -- [román]
Páral, Vladimír. Muka obraznosti. -- [stati o literatuře]
Páral, Vladimír. Pokušení A-ZZ. -- [stati o literatuře]
Páral, Vladimír. Romeo a Julie 2300. -- [stati o literatuře]
Literární měsíčník. -- [časopis]
Říha, Bohumil. Ve slunci i v dešti. -- [reportáže]
Černík, Michal. Deset tisíc píšťal. -- [stati o literatuře]
Stavinoha, František. Podbeskydské pastorále. -- [román]
Fučík, Julius. Reportáž psaná na oprátce. -- [reportáž]
Tvorba. -- [časopis]
Vančura, Vladislav. Obrazy z dějin národa českého. -- [román]
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Citation: HRZALOVÁ, Hana: O české literatuře dneška. Jmenný rejstřík sestavila Eva Šimůnková. Praha : Čs. spisovatel, 1987.
Description
Summary:Soubor statí o české literatuře posledního desetiletí, s úvodem Čtenáři na vysvětlenou (s. 7-8) a s oddíly Literatura a doba (s. 9-66): Znát svou dobu, Socialismus spadá vjedno s humanismem, Tradice a současnost české socialistické literatury, Diskutujeme o literární kritice. - O próze (s. 67-159): Česká próza na rozhraní let 1981-1982, Česká próza 1982, Česká próza 1983, Česká próza 1985, O smysl a význam historického románu (o: Pludek Alexej), Tvorba společenské naléhavosti (o: Pluhař Zdeněk), Čas života a čas románu (Nad románem Zdeňka Pluhaře V šest večer v Astorii), Třikrát Vladimír Páral (o: Páral Vladimír: Radost až do rána, O křečcích a lidech; Muka obraznosti; Vědecká fantastika - Pokušení A-ZZ, Romeo a Julie 2300), Literární měsíčník a česká literatura sedmdesátých let, Malý literárněhistorický exkurs, Umění dívat se (mj. o: Říha Bohumil, Ve slunci i v dešti; Černík Michal, Deset tisíc píšťal; Stavinoha František, Podbeskydské pastorále). - Návraty (s. 161-211): O Janu Kozákovi (Kozák Jan); Životu dokořán (o B. Říhovi); Manifest života (o: Fučík Julius, Reportáž psaná na oprátce); Živá historie socialistické kultury (Tvorba 1928-1938; Ladislav Štoll a Tvorba (Štoll Ladislav); Občanka Marie Pujmanová (Pujmanová Marie); Obrazy z dějin národa českého Vladislava Vančury (Vančura Vladislav); s bibliografickými poznámkami a vysvětlivkami.
MDT:(0:82-4)
(048.8)
Physical Description:223 s.