Mezi epistemologií a sémiotikou : Deset studií o vztazích poznání a porozumění významu /

S úvodními poznámkami a se studiemi: Znak; Sémantika otázky v problémové situaci; Pragmatická informace; Epistemická kompetence a problémy sémiotického rozhodování; Sémiotické aspekty hodnotových výpovědí; Co je tematická struktura vědy?; Je oprávněné uvažovat o sémiotice technických artefaktů?; Poz...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Statement of Responsibility:Ladislav Tondl ; předmluvu napsali Jarmila Doubravová, P. Koťátko.
Main Author: Tondl, Ladislav, 1924-2015 (Author)
Other Authors: Doubravová, Jarmila, 1940- (Author of introduction, etc.), Koťátko, Petr, 1955- (Author of introduction, etc.)
Format: Book
Language:Czech
Published: Praha : Filosofia, 1996.
Form/Genre: studie
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Citation: TONDL, Ladislav – DOUBRAVOVÁ, Jarmila – KOŤÁTKO, Petr et al.: Mezi epistemologií a sémiotikou : Deset studií o vztazích poznání a porozumění významu. Předmluvu napsali Jarmila Doubravová, P. Koťátko. Praha : Filosofia, 1996.
Description
Summary:S úvodními poznámkami a se studiemi: Znak; Sémantika otázky v problémové situaci; Pragmatická informace; Epistemická kompetence a problémy sémiotického rozhodování; Sémiotické aspekty hodnotových výpovědí; Co je tematická struktura vědy?; Je oprávněné uvažovat o sémiotice technických artefaktů?; Poznámky k sémiotice grafické komunikace; Kultura dialogu a formy monologu; Sémiotická integrace, sémiotická kompatibilita, sémiotická konsistence.
MDT:(048.8)
Physical Description:224 s.