Vize a iluze skupiny Květen : (Příspěvek k morfologii české literatury po druhé světové válce.) /

S kapitolami Profesionální avantgarda - mýtus nebo skutečnost, Příspěvek ke genezi tzv. květňáctví, Tápání nebyla lež?, Hranice možností, Dědické spory, Na cestách k tzv. "druhému programu" Května, "Druhý program" jako pokus o pozitivní alternativu, Místo a role v mozaice (ne)sch...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Statement of Responsibility:Ivo Fencl ; redakčně připravil Karel Dostál.
Main Author: Fencl, Ivo Václav, 1938-2019 (Author)
Format: Book
Language:Czech
Published: Praha : Pražská imaginace, 1993.
Form/Genre: bibliografie, studie
Referred work: Květen. -- [časopis]
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Citation: FENCL, Ivo Václav – DOSTÁL, Karel: Vize a iluze skupiny Květen : (Příspěvek k morfologii české literatury po druhé světové válce. ). Redakčně připravil Karel Dostál. Praha : Pražská imaginace, 1993.
Description
Summary:S kapitolami Profesionální avantgarda - mýtus nebo skutečnost, Příspěvek ke genezi tzv. květňáctví, Tápání nebyla lež?, Hranice možností, Dědické spory, Na cestách k tzv. "druhému programu" Května, "Druhý program" jako pokus o pozitivní alternativu, Místo a role v mozaice (ne)schizmatické kultury; úvodní rozhovor s M. Holubem (z dubna 1993), s. 7-16, závěrečný rozhovor s J. Vohryzkem (z března-června 1992), s. 147-158; s výběrovou bibliografií (s. 161-164): Brabec Jiří, Červenka Miroslav, Holub Miroslav, Šiktanc Karel, Šotola Jiří, Vohryzek Josef; s úryvkem z dopisu M. Červenky autorovi (z 20. 7. 1992), s. 170, a z autorovy odpovědi (z 27. 7. 1992), s. 171.
MDT:(01)
(048.8)
Physical Description:176 s.